Biuro księgowe – kim jesteśmy ?

Biuro księgowe Tax4business oferuje księgowość dla małych i średnich firm. Usługi księgowe świadczymy na terenie całego kraju. Stały kontakt osobisty z księgowym zapewniamy na terenie Wrocławia i okolic. Siedziba naszego biura rachunkowego mieści się we Wrocławiu, na osiedlu Złotniki, dzielnica Fabryczna. Większość naszych klientów stanowią małe spółki z o.o. którym prowadzimy pełną księgowość (księgi rachunkowe). Obsługujemy też małe firmy rozliczające się na PKPiR (podatkowa księga przychodów i rozchodów).

Księgowość w naszym biurze zaczynamy od dokładnego poznania specyfiki klienta i jego otoczenia. Staramy się poznać wszystkie ryzyka prowadzonej księgowości i trudności w obiegu dokumentów księgowych.

W zależność od profilu prowadzonej działalności tworzymy plan kont księgowych. Równie ważna jest polityka rachunkowości, która zawiera opis podstawowych zasad księgowych stosowanych w każdej firmie. Ustalamy z klientem terminy i sposób przekazania do biura dokumentów księgowych takich jak faktury, wyciągi bankowe. Dokumenty księgowe przyjmujemy w formie elektronicznej lub tradycyjnie papierowej, odbierając je bezpośrednio od klienta w dogodnym terminie.

Po odebraniu dokumentów księgowych lub dostarczeniu do biura, są one sortowane wg. rodzaju a następnie księgowa weryfikuje je pod względem formalnym i księgowym. Sprawdzamy poprawność danych adresowych i rejestrowych, daty wystawienia, formy płatności. Weryfikujemy, czy do wszystkich płatności są faktury. W razie wątpliwości niezwłocznie kontaktujemy się z klientem, aby wyjaśnić nieścisłości.

Gdy księgowa zweryfikuje dokumenty księgowe, są one układane wg. odpowiedniej chronologii. Następnie należy je zadekretować czyli przypisać odpowiednie konta księgowe do dokumentów. Poukładane i zadekretowane dokumenty księgowe są wprowadzane do programu księgowego. Ostatnim etapem pracy księgowego jest sprawdzenie czy zostały one poprawnie zaksięgowane. Po tym etapie możemy przekazać klientowi informację o wynikach, rentowności oraz co dla większości klientów naszego biura jest najważniejsze wysokości podatków.

Często też przekazujemy zestawienie należności i zobowiązań, które jest podstawą do dokonania płatności i działań windykacyjnych. W trakcie tych wszystkich czynności wykonywanych w biurze przez księgowego zwracamy uwagę czy wszystkie transakcje są prawidłowo rozliczone pod względem księgowym i podatkowym oraz czy nie można ich zrealizować w bardziej optymalny sposób. Staramy się też sugerować lepsze rozwiązania księgowe niż te, z których klient dotychczas korzystał.

Zadaj pytanie

Wypełnij poniższy formularz, a nasz zespół skontaktuje się z Tobą w ciągu najbliższych 24 godzin roboczych.

Jak mamy się z Tobą skontaktować?