Kasy fiskalne zintegrowane z terminalem płatniczym

Kasy fiskalne zintegrowane z terminalem płatniczym

Wielu przedsiębiorców zobowiązanych jest do ewidencjonowania sprzedaży na rzecz osób fizycznych na kasie fiskalnej. Zgodnie z założeniami Polskiego Ładu niektórzy z przedsiębiorców mieli zostać zobligowani do połączenia terminala płatniczego z kasą fiskalną. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się kiedy i czy masz taki obowiązek!

Kto musi podłączyć terminal i kasę?

Zgodnie z zapisami w Polskim Ładzie każdy przedsiębiorca, który korzysta w działalności z kasy fiskalnej online zobowiązany jest od 1 lipca 2022 do zintegrowania kasy z terminalem płatniczym.
Przedsiębiorca ma obowiązek zapewnić klientom możliwość zapłaty za nabyte towary lub usługi w formie bezgotówkowej w każdym miejscu w którym działalność jest prowadzona.

Terminale płatnicze w celu integracji z kasami fiskalnymi musiałyby być wyposażone w protokół FROB co w wielu przypadkach wiązałoby się z dodatkowym kosztem wymiany terminala. W związku z powyższym Ministerstwo Finansów podjęło decyzję o wydłużeniu terminu na integrację terminala płatniczego z kasą fiskalną.

Ważne!
Termin na integrację kas fiskalnych online z terminalem płatniczym został wydłużony do 1 stycznia 2025 roku.

Zwolnienie z podłączenia terminala

Zwolnieniu z obowiązku podłączenia terminala płatniczego pod kasę fiskalną podlegają przedsiębiorcy korzystający z kas:

  • posiadających papierowy lub elektroniczny zapis kopii,
  • korzystają z prawa do zwolnienia z korzystania z kasy fiskalnej.

Nie połączenie terminala płatniczego z kasą fiskalną

Przedsiębiorcy którzy nie wywiążą się z obowiązku powiązania kasy fiskalnej z terminalem płatniczym mogą zostać ukarani karą w wysokości 5 000,00 zł oraz utratą prawa do:

  • zwrotu VAT w terminie 25 dni,
  • rozliczenia kwartalnego w VAT.

Podsumowanie

Przedsiębiorcy posiadający w działalności kasy fiskalne online zobowiązani są od 1 stycznia 2025 do podłączenia do kasy fiskalnej online terminala płatniczego. Za niewywiązanie się z wspomnianego obowiązku nałożona może zostać kara w wysokości 5 tys. złotych.
W razie pytań skontaktuj się z biurem rachunkowym.

Zadaj pytanie

Wypełnij poniższy formularz, a nasz zespół skontaktuje się z Tobą w ciągu najbliższych 24 godzin roboczych.

Jak mamy się z Tobą skontaktować?